![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15307417
*
nr 1530 7417
Folke Gullby
(1912-1982), Sverige
Etsning, Fiskande man i eka. Signerad, numrerad 38/310,14x25 cm, yttermått inklusive ram: 31,5x42 cm
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2023
kl 20:13:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 13:03:13
1
200 kr
27/3 20:03:57
2
Vinnande bud
27/3 20:07:42
1
300 kr
27/3 20:07:42
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Folke Gullby
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Läs mer om Folke Gullby
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar fiskande man i eka folke gullby grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
6203 Linoliumgravyrer
3 st. Signerad Bocca Rossa, EA-upplaga (Épreuve d’..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:32
*
Folke Gullby
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Folke Gullby
nr 1530 7417
Folke Gullby
(1912-1982), Sverige
Etsning, Fiskande man i eka. Signerad, numrerad 38/310,14x25 cm, yttermått inklusive ram: 31,5x42 cm
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/3 13:03:13 | 1 | 200 kr |
27/3 20:03:57 | 2 | Vinnande bud |
27/3 20:07:42 | 1 | 300 kr |
27/3 20:07:42 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Folke Gullby
Folke Gullby, svensk mÃ¥lare och grafiker född i SmÃ¥land 1912, död 1982.Läs mer om Folke Gullby
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar fiskande man i eka folke gullby grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59 -
6203 Linoliumgravyrer
3 st. Signerad Bocca Rossa, EA-upplaga (Épreuve d’..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:32